Aktivnosti knjižnice

Sadnja šafrana u našoj školi!

Autor: Tamara Radoš, 17. 11. 2021. 09:41

Irska zaklada za edukaciju o Holokaustu (engl. Holocaust Education Trust Ireland; HETI) osigurava lukovice žutog šafrana koje se sade u jesen u spomen na milijun i pol židovske djece koja su nastradala u Holokaustu te tisuće druge djece koja su bile žrtve nacističkih zvjerstava. Žuti cvjetovi podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi morali nositi tijekom nacističke vladavine.

16. 11. Međunarodni dan tolerancije

Autor: Tamara Radoš, 16. 11. 2021. 09:39

OBILJEŽILI SMO MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE

(suosjećanja, opraštanja, poštivanja različitosti, razumijevanja, ljubavi…)

TOLERANCIJA JE POŠTIVANJE, PRIHVAĆANJE I UVAŽAVANJE RAZLIČITOSTI U NAŠIM SVJETSKIM KULTURAMA,

TOLERANCIJA JE NAŠA FORMA IZRAŽAVANJA I NAČIN DA BUDEMO LJUDI!

BITI TOLERANTAN ZNAČI, BITI ČOVJEK!

BITI TOLERANTAN ZNAČI POŠTIVATI DRUGE LJUDE!

BITI TOLERANTAN ZNAČI POŠTIVATI RAZLIČITE OD SEBE!

BITI TOLERANTAN ZNAČI ŽIVJETI U SVIJETLU LJUBAVI I POMAGANJA A NE U SVIJETU SEBIČNOSTI!

Mjesec hrvatske knjige - kreativna lektira - mali postolarski šegrt 3. razreda

Autor: Tamara Radoš, 28. 10. 2021. 11:01

Zanimanje kao što su urar, klobučar, krojač, bravar, postolar,… spadaju u skupinu poslova koji danas sve više nestaju, te nas ni ne smije previše iznenaditi da današnje nove generacije djece uopće ne znaju čime se oni bave.

Dan bijelog štapa

Autor: Tamara Radoš, 21. 10. 2021. 09:35

Ove godine u našoj školi knjižničarka i 6. razred obilježili su Međunarodni dan bijelog štapa u obliku radionice.

Cilj radionice je razvijanje senzibiliteta kod učenika za slijepe i slabovidne osobe.

Upoznati učenike sa izumiteljem pisma za slijepe osobe Louisom  Braillom, kao i ostalim pomagalima kojima se služe slijepe osobe.

ŠKOLSKI KNJIGOMAT U NOVOM RUHU!

Autor: Tamara Radoš, 29. 3. 2021. 09:30

Naš školski Knjigomat dobio je novo ruho.

Svjetski dan osoba s Down sindromom

Autor: Tamara Radoš, 19. 3. 2021. 09:23

UČENICI NAŠE ŠKOLE DANAS U ŠARENIM ČARAPAMA – OBILJEŽILI SVJETSKI DAN SINDROMA DOWN

Svake godine 21. ožujka obilježava se Svjetski dan osoba s Down sindromom.

Zašto baš 21. ožujak? Ovaj datum simbolizira 3 reprodukcije 21. kromosoma što je glavno genetsko obilježje osoba s Down sindromom.