Literarni kutak

Sjećanje na Vukovar (šk. god. 2012./2013.)

Autor: Sanja Kasač, 16. 4. 2013.

Vukovar je grad na rijeci Dunavu. Nalazi se blizu Vinkovaca.

Gledao sam na televiziji  da je i tamo bio rat. Vidio sam porušene kuće, ranjene ljude i naše branitelje.

Tata nas je jedne nedjelje vozio u Vukovar. Tamo nam je pokazao vukovarsku bolnicu, Ovčaru i groblje. Vukovar je naš grad- heroj.

Mario Živković

Vukovar je hrvatski grad, kroz njega teče rijeka Dunav.

18. studenog 1991. godine Vukovar je pao u neprijateljske ruke.

Puno ljudi je moralo napustiti svoje kuće, puno ih je poginulo, a za neke se i danas ne zna gdje su nestali.

Naši branitelji su se hrabro borili i oslobodili ga 26. kolovoza 1995. godine. Od toga dana svake godine slavimo oslobođenje Vukovara.

Gabrijela Lovač

Kroz Vukovar teče rijeka Dunav. Njega su napali zli ljudi. Taj rat je počeo 1991., a završio 1995. godine. Ti zli ljudi koji su napali Vukovar imali su mine, avione, tenkove i puške. Ljudi koji su živjeli u Vukovaru nisu imali dovoljno oružja, ali su se branili.

Na Vukovar su neprijatelji bacali mine,rušili kuće i zgrade, ubijali ljude.

Žene, djeca i starci su bježali iz svojih domova. Vukovar je grad heroj zato što je puno ljudi dalo život za njega da bi ponovo bio slobodan.

Marko Ambrinac

Vukovar je grad kroz koji protječe rijeka Dunav. Nalazi se u nizinskom zavičaju.

Kad je počeo rat mnogi ljudi su prognani iz svojih domova. Bilo je i jako puno mučenih i ubijenih ljudi. Cijeli grad je bio u ruševinama.

Branitelji su branili grad. Sada je Vukovar slobodan i zovemo ga grad- heroj.

Sara Franić

Vukovar je grad na Dunavu okružen ravnicom.

Poznat je po ratu u kojem su mnogi stradali, mnogi su postali prognanici, od grada su ostale samo ruševine.

Vukovar je postao naš grad- heroj i za našu samostalnost i slobodu trebamo zahvaliti našim braniteljima.

Tamara Živković