Literarni kutak

Dobrota je... (šk. god. 2013./2014.)

Autor: Sanja Kasač, 18. 1. 2014.

Dobrota je kada ti pomažeš svome prijatelju ili nekome kome je potrebna tvoja pomoć. Prema meni dobrotu pokazuju najdraže osobe, a to je moja obitelj. Dobre su i moje četiri najbolje prijateljice, one mi uvijek pomognu u zadacima i učiteljica Sandra kada nešto ne razumijem. Ja se pored dobrog čovjeka osjećam sigurno, znam da će uvijek sačuvati moju tajnu i da mi se nikada neće rugati.

Nadia  Bucić

Dobrotu nam pokazuje osoba koja nam želi biti prijatelj, pokazuju nam je i naši bližnji. Ljudi koji mi pomažu iskazuju dobrotu prema meni, oni me brane i slušaju moje zamolbe. Pored dobrog čovjeka se osjećam sigurno jer znam da će mi pomoći ako mi zatreba. Dobrotu treba zaslužiti jer ako mi nismo dobri prema nekomu neće niti on biti takav prema nama.

Ana  Musić

Dobrota nije samo kad ti netko pomogne u nevolji nego i kada te utješi ako si tužan. Prema meni dobrotu pokazuju moji prijatelji. Ja mislim da se svatko ugodno osjeća pored dobrog čovjeka. Dobrotu treba zaslužiti tako da pomognemo drugima kako bi oni pomogli nama. Ako ja nisam dobar prema nekome ne mogu očekivati niti da on bude dobar prema meni.

Jakov  Starinec

Dobrota je kada ti netko nešto daruje, kada ti netko pomogne i kada ti sestra kupi nešto. Mama i tata nam pokazuju pravi put prema budućnosti. U društvu dobrog čovjeka se osjećam sigurno i znam da ga mogu nešto pitati. Mi pokazujemo dobrotu prema drugima kada im pomažemo. Dobrotu treba zaslužiti. Ne možemo očekivati od drugih ono što mi nismo napravili njima.

Tamara  Živković