Božićne priredbe

Autor: Ivan Benković, 27. 12. 2018.

U Domu kulture u Prkovcima, dana 20. prosinca 2018. godine (četvrtak) održana je svečana božićna priredba učenika područne škole. Uživali smo u raznovrsnom programu (recitacije, pjevanje, ples i igrokaz) kojeg su s učenicima priredili učitelji Anica i Skender.

Dana 21. prosinca 2018. godine (petak), u retkovačkom kazalištu Mika Živković održana je svečana božićna priredba učenika Osnovne škole Ane Katarine Zrinski, Retkovci...

Svojom su prisutnošću ove svečane i blagdanske trenutke uveličali ravnatelj škole, gospodin Ivan Benković, sadašnji i bivši djelatnici Škole, učenici, njihovi roditelji i brojni, dragi nam gosti.

Priredba je sadržavala vrlo bogat i raznovrstan program učenika razredne i predmetne nastave. Program su vodili učenici osmih razreda, Ana Musić i Filip Jazvec. Svečane je trenutke otvorio školski zbor pjesmom Gloria, a zatim su se učenici predstavili veselim pjesmama i recitacijama o Božiću i zimi, baletom te igrokazima koji su nas podsjetili na istinski smisao Božića, a to su obitelj, zajedništvo, vjera i ljubav! Završetak ove svečanosti uveličali su zbor i orkestar prekrasnim izvedbama dviju, dragih nam božićnih pjesama, Zvončići i U to vrijeme godišta.

Učenike prvoga razreda razveselio je dolazak Djeda Božićnjaka koji im je, na njihovo oduševljenje, podijelio poklone.

Zahvaljujemo se svim nastavnicima i učenicima koji su vrijedno i predano sudjelovali u pripremi i realizaciji ove velike svečanosti naše škole.

Na ovaj smo način ujedno proslavili i uspješan završetak još jedne kalendarske godine!

Fotke možete pogledati u foto galeriji!

(Učiteljica: Ana Naplačić)