Obilježili smo Dan kruha

U našoj školi, 5. listopada 2016. godine, na Dan učitelja, obilježili smo i Dan kruha. U Danima kruha djeca i mladi otkrivaju koliko poštovanja i zahvalnosti trebamo iskazati prema kruhu. Kruh je izvor i izraz životne i duhovne snage.
Uz svečanu procesiju na čelu s ministrantima koji su nosili križ od škole do crkve, čuo se veseli žamor djece u pratnji učitelja...
Ove godine po prvi put misno slavlje povodom Dana kruha predvodio je dekan Stjepan Krekman.
Smisao tradicionalnog okupljanja u crkvi za Dane kruha je zahvaliti Bogu za dar života, za sve što nam je darovao i biti ponosan na tradiciju koju baštinimo.
Molitvom, pjesmom, recitacijama zahvalili smo Bogu na plodovima i darovima koje nam je podario.

Hvala svim  majkama, bakama, očevima... na velikom trudu za prekrasno priređene i ispečene kruhove, i naposljetku našim učenicima koji su donijeli pekarske proizvode u školu i crkvu!

objavio: Ivan Benković   datum: 6. 10. 2016.