Križni put na bijelom platnu

Autor: Sanja Kasač, 30. 4. 2012.

Križni put s crnim vulom na bijelom platnu, izradile su uz pomoć mentorice nastavnice Milke Križanac, učenice sedmog i osmog razreda -  članice kreativne sekcije „SPRETNE RUKE“

Sheme koje smo dobili precrtali smo pomoću indigo papira na bijelo platno. Zatim je svaka učenica bila zaslužna za izradu jedne postaje. Izrađivale su ih crnim vulom, a bod kojim su radile naziva se u našem mjestu „bečki vez“. Nakon izrade, radove smo oprali i uštirkali te ih izložili na pano u holu škole kako bi nas svakodnevno podsjećali da je korizma vrijeme odricanja u kojemu se kršćani pokornički pripremaju za blagdan Uskrsa.