Retkovčani - 2. mjesto na županiji!!!

Autor: Sanja Kasač, 25. 4. 2012.

Učenice naše škole i istinske zaljubljenice u prirodu i ekologiju, sudjelovale su na Natječaju Volim Hrvatsku u organizaciji Turističke zajednice naše županije na temu  Djeca – Čuvari prirode.

Svoje likovne radove su nastojale ekološki i kreativno izraditi prema zadanoj temi. Svojim radovima su obuhvatile:

Eko – poruke, kojima su izrazili nekoliko aktivnosti u svrhu očuvanja prirode. Jedna od tih aktivnosti je izrada ekoloških razglednica od otpadnog materijala. Na razglednicama su prikazane zaštićene biljke i životinje

Eko – strip, poručuje djeci da čuvaju i vole prirodu

Ekološka poštanska marka, na njoj je naslikana rijetka i ugrožena proljetnica – ciklama.

Učenice koje su uz pomoć mentorice Ane Tonšetić radili na svom projektu su: Antonija Ereš, Anamarija Lovač, Kristina Živković, Sara Zetović (sve 6. razred), te Zvjezdana Labazan (8. razred).

Na zadovoljstvo učenica, mentorice i cijele škole, dobili smo Dopis u kojem nas Turistička zajednica poziva na dodjelu priznanja i nagrada. Svečana dodjela priznanja bila je 13. travnja 2012. godine u Velikoj vijećnici naše županije u Vukovaru.

Cijelu svečanost su obogatili svojim nastupom učenici glazbene škole iz Vukovara, novinari, a osim priznanja, Škola će dobiti i „motivaciju“ za svoje učenike od 5000kn!

Nakon svečanosti, učenice, učitelj Skender Draškić i ravnatelj Benković (nastavnica Ana Tonšetić nije bila u Vukovaru iz zdravstvenih razloga) otišli su na obalu Dunava, gdje su uz ražnjiće napravili kompletan rezime tog ugodno provedenog dana…