Obavijest roditeljima!

Autor: Zdenka Škrlec, 14. 8. 2023.

Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

članak 118.

(1) Školom upravlja školski odbor, a učeničkim domom domski odbor (u daljnjem tekstu: školski odbor).

(2) Školski odbor:

– imenuje i razrješuje ravnatelja,

– daje prethodnu suglasnost u vezi sa zasnivanjem radnog odnosa u školskoj ustanovi,

– donosi statut i druge opće akte na prijedlog ravnatelja,

– donosi školski kurikulum na prijedlog učiteljskog, odnosno nastavničkog, odnosno odgajateljskog vijeća i ravnatelja,

– donosi godišnji plan i program rada na prijedlog ravnatelja i nadzire njegovo izvršavanje,

– donosi financijski plan, polugodišnji i godišnji obračun na prijedlog ravnatelja,

– odlučuje o zahtjevima radnika za zaštitu prava iz radnog odnosa,

– predlaže osnivaču promjenu djelatnosti i donošenje drugih odluka vezanih uz osnivačka prava,

- daje osnivaču i ravnatelju prijedloge i mišljenja o pitanjima važnim za rad i sigurnost u školskoj ustanovi te donosi odluke i obavlja druge poslove utvrđene zakonom, aktom o osnivanju i statutom.

Pojašnjenje: Školski odbor donosi odluku o načinu organizacije nastave, zatim je potrebno obratiti se Osnivaču kako bi nam osigurao prostor za izvođenje nastave. Ukoliko Školski odbor odluči da se nastava odvija u improviziranim prostorima, povjerenstvo iz Ministarstva znanosti i obrazovanja donosi odluku o mogućnosti izvođenja nastave u takvim prostorima.

Obzirom da školska zgrada OŠ A. K. Zrinski, Retkovci više nije sigurna za korištenje i predviđena je za rušenje, a ravnateljica ne može sama donijeti odluku gdje će se nastava odvijati, hitno je sazvana sjednica Školskog odbora za 9. kolovoza 2023. na kojoj se razmatralo o najboljem načinu organizacije nastave za učenike OŠ A. K. Zrinski, Retkovci.

Članovima Školskog odbora detaljno su pojašnjena oba načina organiziranja nastave: u improviziranim prostorima u Retkovcima i u školama u susjednim selima.

Temeljem gore navedenog članka 118. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Školski odbor je jednoglasno donio odluku da se nastava u školskoj godini 2023. / 2024. za učenike OŠ A. K. Zrinski, Retkovci organizira u školi OŠ Vođinci za učenike nižih razreda i u  OŠ Ivane Brlić – Mažuranić, Rokovci – Andrijaševci za učenike viših razreda.

Kad budemo imali konkretnije informacije, na vrijeme ćemo Vas obavijestiti.

S poštovanjem,

Ravnateljica Zdenka Škrlec, prof.