Solidarnost na djelu 2015.

Autor: Sanja Kasač, 17. 11. 2015.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci započelo je tradicionalnu, već 43. u nizu, sabirnu akciju Hrvatskog Crvenog križa "Solidarnost na djelu" 15. listopada 2015. godine.

Zahvaljujući podršci ravnatelja i vrijednom radu povjerenika Crvenog križa u 23 osnovne i 7 srednjih škola na području djelovanja GDCK Vinkovci, akcija je provedena podjelom bookmarkera sa sloganom "Vaš dar za pravu stvar" svim učenicima, a prikupljanje priloga okončano je 15. studenoga 2015. godine.

Od ukupnog prihoda 10% će biti uplaćeno Hrvatskom Crvenom križu za Fond solidarnosti, a za preostalih 90% bit će kupljena hrana i higijenski artikli koji će tijekom Tjedna solidarnosti (8. - 15. prosinca) biti darovani obiteljima u teškoj socijalnoj situaciji na cjelokupnom području djelovanja GDCK Vinkovci.

U sabirnoj akciji sudjelovali su učenici i djelatnici naše škole, prikupljeno je 1.060,00 kuna, te je taj iznos uplaćen na žiro račun GDCK Vinkovci.

Hrvatski Crveni križ zahvalio se svima na sudjelovanju u sabirnoj akciji!