Ruksak (pun) kulture dio je kulturne politike Vlade Republike Hrvatske za dječje vrtiće, osnovne i srednje škole. Korisnici ovoga programa su djeca od tri godine i učenici od šest do osamnaest godina. Riječ je o zajedničkoj inicijativi Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih i zajedničkom ulaganju u područja obrazovanja i područja kulture na državnoj razini. Ruksak (pun) kulture zajednički je pothvat obrazovnog i kulturnog sektora na nacionalnoj i lokalnoj razini, a pritom su uključene sve županije i općine.
Danas je u našoj školi održana predstava Medo Bedo za učenike od 1. do 4. razreda. Vesela i poučna izvedba oduševila je sve učenike, a posebno najmlađe, koji su s oduševljenjem pratili svaku scenu.
Predstava Medo Bedo namijenjena je djeci nižih razreda osnovne škole, dio je omnibusa Baloni te je nastala prema tekstu Kristine Kegljen u režiji Ivana Penovića. U predstavi glume akademski glumci Dubravka Lelas i Silvio Mumelaš, koji vode i polusatnu radionicu nakon predstave.
Ovaj kulturni doživljaj sigurno će ostati u lijepom sjećanju našim učenicima.
Knjižničarka Tamara Radoš

