> Natječaji

ODLUKA O IMENOVANJU RAVNATELJA ŠKOLE

Autor: Katarina Raguž, 2. 6. 2016.

Retkovci, dana 25. svibnja 2016. godine

Na temelju članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  (NN, broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14.,), članaka 38. - 42. Zakona o ustanovama (NN, 76/93., 29/97., 47/99., 35/08.), te članka 75. Statuta Osnovne škole Ane Katarine Zrinski, Retkovci u Retkovcima na sjednici održanoj 25. svibnja 2016. g. Školski odbor Osnovne škole Ane Katarine Zrinski, Retkovci u Retkovcima uz prethodnu suglasnost ministra Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta donio je:

O D L U K U   O

I M E N O V A N J U     R A V N A T E L J A    Š K O L E

Ivan Benković, profesor glazbene kulture, imenuje se ravnateljem Osnovne škole Ane Katarine Zrinski, Retkovci u Retkovcima na vrijeme od pet godina s danom preuzimanja dužnosti

1. rujna 2016. godine.

Obrazloženje

Školski odbor Osnovne škole Ane Katarine Zrinski, Retkovci u Retkovcima raspisao je natječaj za imenovanje ravnatelja/ice škole.

Natječaj je objavljen dana 6. travnja 2016.g. u Večernjem listu.

U skladu s člankom 127. stavkom 8. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, održane su sjednice Učiteljskog vijeća, Vijeća roditelja i skupa radnika škole, a nakon provedenog tajnog glasovanja navedena tijela dostavila su Školskom odboru pisane zaključke  o stajalištima tih tijela u postupku izbora i imenovanja ravnatelja/ice.

Članovi Školskog odbora javnim glasovanjem u skladu sa stavkom 9. člankom 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi za ravnatelja škole izabrali su g. Ivana Benkovića , prof. glazbene kulture.

Sukladno članku 127. stavci 4. i 5. ministru Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta dostavljena je dokumentacija o izboru ravnatelja radi dobivanja prethodne suglasnosti prije imenovanja (dokumentacija je dostavljena dana 2. svibnja 2016.g.).

Prethodna suglasnost ministra MZOS-a nije uskraćena u roku od 15 dana od dana dostave te se sukladno članku 127. stavak 5. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi smatra da je suglasnost dana.

Glede navedenoga Školski odbor Osnovne škole Ane Katarine Zrinski, Retkovci u Retkovcima odlučio je kao u izreci ove odluke.

Pouka o pravnom lijeku: Svaki prijavljeni kandidat na ovaj natječaj ima pravo pogledati natječajnu dokumentaciju i u roku od petnaest dana od dana primitka ove Odluke o izboru i imenovanju ravnatelja zatražiti sudsku zaštitu pri Općinskom sudu mjesno nadležnom prema sjedištu Osnovne škole Ane Katarine Zrinski, Retkovci u Retkovcima.

Predsjednica Školskog odbora:

Anica Šabić, dipl.uč.