Literarni kutak

Uskrs (šk. god. 2012./2013.)

Autor: Sanja Kasač, 16. 4. 2013.

Svađa pisanica

U uskrsnoj košarici su se našla nezadovoljna jaja.

Nije im se svidjela boja u koju ih je djevojčica obojila.

Nastala je velika svađa.

Plavo jaje je mislilo da je ružno, željelo je žutu boju. Zeleno jaje je isto bilo nezadovoljno jer je očekivalo da će ga djevojčica obojiti u njegovu omiljenu crvenu boju. Žuto jaje je željelo biti zeleno. Od silne galame jaja su se skoro polupala.

Onda najmanje, crveno jaje stane ispred svih pisanica i progovori: "Plavko, tvoja je boja prekrasna! To je boja neba. Žutko, ti imaš boju sunca i jaglaca. Zelenko, tvoja boja je boja trave. Ja imam boju crvenog tulipana. Svi imamo boje prirode u proljeće i svi smo prekrasni!"

Jaja su bila posramljena jer su shvatila da je crveno jaje u pravu. A crvena je boja ljubavi.

Pomirili su se i zajedno čekali Uskrs.

Ana Musić

Svađa pisanica

U košari su se nalazila jaja: žuto, plavo, crveno, ljubičasto i smeđe.

Pisanice su se posvađale. Ni jedno jaje nije bilo zadovoljno svojom bojom.

Plavo jaje nije željelo plavu boju, ono je željelo biti ljubičasto. Crveno jaje je željelo biti plavo, a žuto crveno. Ljubičastom se sviđala smeđa boja.

Smeđe jaje nije željelo biti drugačije. Zato smeđe jaje progovori:" Sve su boje lijepe. Plava je boja kao more, žuta kao sunce, crvena kao jabuka, ljubičasta kao ljubičica. Ne morate biti drugačiji nego trebamo biti zadovoljni onim što imamo."

Pisanice su se tako pomirile i zajedno u miru i ljubavi dočekale Uskrs.

Emily Bagarić

Svađa pisanica

Obojana, čudnovata jaja su se našla u košari male Ivane.

Bila su nezadovoljna svojim bojama.

Plavo jaje je htjelo boju sunca, žuto jaje boju trave, zeleno boju modrog neba...

Pobunila su se i sva druga obojana jaja. Svi osim Mudrog Jajeta. Mudro Jaje progovori: "Sve su boje lijepe! Boja sunca, boja rumene trešnje, boja trave, boja neba...Sve su to boje prirode!"

Pisanice su shvatile da Mudro Jaje ima pravo. Brzo su se pomirili i odlučili da će u zajedništvu i ljubavi dočekati Uskrs.

Jakov Starinec, 2.r.

Svađa pisanica

U košari je bilo sedam uskrsnih jaja: crveno, zeleno, plavo, žuto, narančasto, ljubičasto i ružičasto.

Svađali su se zato što nisu bili zadovoljni sa svojim bojama.

Crveno jaje je htjelo biti zeleno, plavo da bude žuto, narančastom se sviđala ljubičasta boja... Samo je ružičasto jaje bilo zadovoljno. Ono je progovorilo: "Crveno - ti si boja ljubavi, zeleno - ti si boja prirode, plavo - ti imaš boju oblaka,

žuto - lijepo si kao sunce, narančasto - kao lijepi cvijet, ljubičasto - imaš boju ljubičice."

Jaja su se pomirila i zajedno u prijateljstvu dočekivala Uskrs.

Ivan Kasteljan