Literarni kutak

LIJEPO PONAŠANJE – Kako pokazujem pažnju (šk. god. 2014./2015.)

Autor: ANDREA BAKOVIĆ, 10. 12. 2014.

Roditelji i učitelji nas uče pravilima lijepog ponašanja tako da se i ja trudim biti dobra prema ljudima oko sebe. Najpažljivija sam prema svojim roditeljima, mami i tati za koje znam da me bezuvjetno vole.

Naravno da i ja njih volim. Ako mi ponekad i ne dozvole nešto što želim oni najbolje znaju što je za mene dobro. Tu je, naravno i moj brat s kojim se često posvađam, ali naravno, volim ga i on voli mene. On je moj jedini brat, ja sam njemu jedina sestra.

Trudim se biti dobra i pažljiva prema svim ljudima, naročito prema starijim osobama i pomoći im kad god je potrebno.

Emily Bagarić

Ja se trudim biti pažljiv prema obitelji. Svoju pažnji pokazujem tako da im pomažem i da s njima lijepo razgovaram. Čuvam svoga brata kada roditelji nisu kod kuće. Tati pomažem u čišćenju i slaganju alata. Uredno držim svoju policu s odjećom tako da mama ima manje spremanja po ormaru. Pažljiv sam i prema kućnim ljubimcima. Moj pas se zove Alfi i lovi miševe po njivi. Imam i zamorca. Svoje kućne ljubimce hranim i čistim za njima.

Tvrtko Rončević

Ja sam pažljiv prema mojoj sestri Zdenki. Ona više ne živi s nama jer se udala. Uvijek kada dođe s mojim šogorom nešto mi donese. Radujem se kada dođe jer znam da će me nečim obradovati. Obično mi donese slatkiša i odjeće. S njima sam išao u Osijek u Portanovu. Ove zimske praznike provest ću bar jedan dan kod nje.

Mario Živković