Literarni kutak

Razmišljanja o novcu (šk. god. 2013./2014.)

Autor: ANDREA BAKOVIĆ, 16. 4. 2014.

Mislim da nije dobro imati puno novca jer ljudi onda mogu postati umišljeni i zaboraviti na druge. I sa malo novca se može dobro živjeti. Čovjek je jednako vrijedan imao on više ili manje novca.

Iako ljudi toga nisu svjesni, novac kao da začara čovjeka pa nekim ljudima postane najvažnija stvar na svijetu.

Nekad se pitam zašto li je novac uopće izmišljen.

Jakov Starinec

Dobro je kada čovjek ima dovoljno novca da njime može kupiti sve što mu je potrebno za život. Novcem kupujemo hranu, odjeću i obuću, plaćamo režije. Ljudi koji imaju puno novca mogu si priuštiti razne stvari, putovati gdje žele, ali bi trebali i pomagati one kojima je pomoć potrebna.

Neki kažu da novac kvari ljude. Ljudi se mogu praviti važni, postati oholi i zaboraviti na svoju obitelj i prijatelje.

A oko ljudi koji imaju puno novca se mogu skupljati lažni prijatelji koji se s njima druže samo zbog koristi.

Nadia Bucić

Nije dobro imati puno novca jer bogati ljudi često zaborave na one koji su im pomagali u životu. Nekada zaborave i na svoju obitelj, zanemaruju i djecu jer razmišljaju samo o tome kako će zaraditi što više novca. Neki bogati ljudi razmišljaju samo o tome kako će kupiti  lijepu odjeću, obuću, automobile i ostale skupe stvari. Ja mislim da su ljudi koji nemaju puno novca sretniji i da više vremena provode sa svojom obitelji.

Ana Musić