Klokan bez granica

Autor: ANDREA BAKOVIĆ, 4. 6. 2014.

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su u međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica. Cilj ovog natjecanja je popularizacija matematike među mladima te motiviranje učenika da se bave matematikom i izvan redovnih programa. Pravo sudjelovanja imaju svi učenici bez obzira na uspjeh u nastavi matematike.

Natjecanje je održano 28.3.2014. godine i sudjelovalo je 52 učenika od 2. do 8. razreda iz matične i područne škole. Učenici su bili podijeljeni u skupine PČELICA (2.razred), LEPTIRIĆ (3.razred), ECOLIERS (4. i 5. razred), BENJAMINS (6. i 7. razred) i CADETS (8.razred). Svaki sudionik po dolasku je dobio simboličan dar, a oni najbolji dobit će i nagrade. Rezultati natjecanja bit će objavljeni 5.svibnja na stranici Hrvatskog matematičkog društva, a do kraja svibnja ćemo u školi objaviti poredak naših učenika i dodjeliti pripadajuće nagrade.

Vjerujem da su se svi naši "klokani" lijepo zabavili i da se opet vidimo slijedeće godine!