Mjesec hrvatske knjige - kreativna lektira - mali postolarski šegrt 3. razreda

Autor: Tamara Radoš, 28. 10. 2021.

Zanimanje kao što su urar, klobučar, krojač, bravar, postolar,… spadaju u skupinu poslova koji danas sve više nestaju, te nas ni ne smije previše iznenaditi da današnje nove generacije djece uopće ne znaju čime se oni bave.

Upravo za jedno od tih zanimanja školovao se jedan od omiljenijih likova nekadašnjih generacija, junak školskih lektira u 3. razredu osnovne škole, šegrt Hlapić.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige koji se svake godine obilježava od 15. čistopada do 15. studenog knjižničarka je na drugačiji i zanimljiviji način s učenicima 3. razreda obradila Hlapića.

Knjižničarka Tamara Radoš

Prozor u likove