Happy Saint Patrick's Day!

Autor: Jelena Špoljarić, 24. 3. 2021.

Sveti Patrik zaštitnik je Irske, a njegov dan se obilježava 17. ožujka diljem svijeta, ponajviše u zemljama engleskog govornog područja.

Zadnjih nekoliko godina Dan sv. Patrika obilježavamo i u našoj školi u okviru nastave Engleskog jezika. I ove godine učenici su sudjelovali u raznovrsnim aktivnostima kojima je cilj promovirati jezik i kulturu engleskog govornog područja.

Učenici 4. razreda matične i područne škole izrezivali su, slagali i bojili irskog vilenjaka (leprechaun) za kojeg legenda kaže da ispunjava jednu želju ako ga se uhvati. Rašireno je i vjerovanje da, ukoliko se 17. ožujka nosi zelena odjeća, može mu se nečujno prišuljati. Tako kaže legenda, a učenici naše škole su se ''zazelenili'' taj dan, za svaki slučaj.

Učenici 5. razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Kreativni Englezi izrađivali su irske šešire od kartona i uvježbavali irski ples. Kako im ide, možete pogledati u video galeriji!

Učenici 6. razreda prvo su u skupinama ponovili stare i naučili nove zanimljive informacije o Irskoj i Danu sv. Patrika, izradili plakate, ukrasili pano i na kraju odigrali kviz znanja u kojem je najuspješniji bio učenik Mata Debelić.

Najiskusniji učenici naše škole, osmaši, sudjelovali su u natjecanju u skupinama. Očitavali su QR kodove, rješavali križaljke i anagrame, prezentirali nove informacije te na kraju sudjelovali u kvizu. Čestitamo Martini, Lauri i Lani iz 8.a te Mariji i Anti iz 8.b na pobjedi!

Marina Tomas, prof.