Terenska nastava učenika osmog razreda Vukovaru

Autor: Ivan Benković, 24. 10. 2020.

Ove su godine učenici 8.b razreda, unatoč nepovoljnoj epidemiološkoj situaciji, u društvu svoje razrednice Helene Božić, bili na terenskoj nastavi u Vukovaru, 20. listopada 2020.

Po dolasku, učenici su dobili doručak i odmah je uslijedilo predavanje na temu Domovinski rat. Potom upoznavanje s brigadirom koji nas je proveo kroz vojarnu s naglaskom na Bitku za Vukovar

Nakon toga krenuli smo u obilazak memorijalnih lokacija: Memorijalni centar, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, masovnu grobnicu Ovčara, vukovarski vodotoranj, izložbene prostore memorijalnog centra te Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Ove smo godine izostavili Vukovarsku bolnicu zbog epidemiološke situacije.

Nakon obilaska krenuli smo na ručak te u obilaske Muzeja vučedolske kulture i Gradskog muzeja Vukovar smještenog u dvorcu Eltz.

Umorni, ali zadovoljni, vratili smo se domovima u poslijepodnevnim satima.

Ovu priliku koristim kako bi pohvalila naše učenike koji su se i na ovoj terenskoj nastavi iskazali pristojnim ponašanjem i slušanjem predavača!

(Razrednica: Helena Božić, prof.)