Susret s pjesnikom Jadrankom Bitencom

Autor: Ivan Benković, 27. 4. 2018.

U četvrtak, 26. travnja 2018. godine, posjetio nas je pisac Jadranko Bitenc, autor lektire za 6. razred, Twist na bazenu. Susretu su prisustvovali učenici petoga i šestoga razreda. (Za fotografije i dodatni tekst kliknite na "opširnije")

Jadranko Bitenc studirao je književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, gdje je diplomirao komparativnu književnost. Radio je kao novinar u Poletu, predavao je hrvatski jezik i književnost u osnovnim i srednjim školama i radio je kao knjižničar. Član je Društva hrvatskih književnika od 1988. godine. Donedavno je bio voditelj Centra za kulturu Pučkog otvorenog učilišta u Ivanić-Gradu.

U ugodnoj atmosferi pisac nas je upoznao sa svojim knjigama, ispričao nam  ponešto o svojim dogodovštinama iz djetinjstva i života, koje je dijelom opisao i u svojim djelima. Otkrio nam je  kako za vrijeme pisanja jede znatne količine čokolade te da po završetku svojih knjiga, više ne razmišlja o njima već ih prepušta čitateljima. Twist na bazenu autobiografska je knjiga jer je i on poput dječaka iz romana imao nesretno djetinjstvo.

Nakon mnogobrojnih učeničkih pitanja, za kraj nam je otkrio glavnu poruku svojega romana, a to je da bi nam ljubav i sreća trebale biti  najvažnije u životu.

Svojim zanimljivim nastupom zaslužio je veliki pljesak prisutnih i inspirirao nas je za čitanje svojih djela.