Dabar - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Autor: Sanja Kasač, 20. 11. 2017.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Ove godine se natjecalo 15249 učenika iz Hrvatske, među njima su se našli i naši učenici predmetne nastave. Najbolji rezultat na razini škole u kategoriji petih i šestih razreda ostvario je Patrik Jurković, a u kategoriji sedmih i osmih razreda Ana Musić.

Patrik Jurković, Jakov Starinec i Ana Musić ostvarili su rezultate koji su među 10 % najboljih rezultata u Hrvatskoj.