Obilježen Europski dan jezika u našoj školi!

Autor: Ivan Benković, 27. 9. 2017.

Odlukom Vijeća Europe Europski dan jezika se obilježava 26. rujna svake godine, a cilj mu je promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te poticati na učenje jezika u školi i izvan nje. Ove godine taj dan obilježen je i u našoj školi uz brojne aktivnosti.

Tako su učenici petog razreda na satu glazbene kulture naučili pjevati pjesmicu Bratec Martin na čak četiri jezika: engleskom, njemačkom, francuskom i španjolskom. (video galerija)

Učenici šestih razreda su na satu likovne kulture stvarali radove inspirirani svojim omiljenim riječima na stranom jeziku, a izložba njihovih radova može se pogledati na školskom hodniku.

Učenici 7.b naučili su reći 'Dobar dan!' na 14 različitih europskih jezika i tako dočekali svoje predmetne nastavnike.

Napokon, apsolventica talijanskog jezika Maja Medaković održala je radionicu učenicima sedmih i osmih razreda te ih naučila kako pozdraviti, predstaviti se, opisati se te brojati do deset na talijanskom!

Proslava ovog dana protekla je veselo, kreativno i u pozitivnom duhu pa se nadamo da će njegovo obilježavanje postati tradicija i u narednim godinama.

(Marina Kolar, prof.