Kestenijada, 5. studeni 2014.

Autor: ANDREA BAKOVIĆ, 11. 11. 2014.

Ove godine smo našu Kestenijadu obogatili školskim projektom o Sigismundu Čajkovcu.

Želja nam je bila da naši učenici  upoznaju život i rad poznatog pedagoga koji je rođen davne 1876. god. u Prkovcima. Bio je učitelj, pedagog, školski nadzornik, urednik časopisa Napredak, autor prvih čitanki za niže pučke škole...

U prikupljanju podataka pomogao nam je „čika“ Mata Čajkovac, rođak Sigismunda Čajkovca, koji je podijelio s nama neke svoje uspomene i sjećanja na poznatog pedagoga.

Učenici su igrokazom prikazali jedan dio života Sigismunda Čajkovca i tako nas sve vratili u školu s početka dvadesetog stoljeća.

Na poziv Ive Čajkovca, u goste su nam došli pučki pisci koji su našu Kestenijadu obogatili recitiranjem svojih pjesama.

Slike sa Kestenijade pogledajte u našoj Foto-galeriji.