Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Ivan Benković, 19. 11. 2020.

Dana 17. studenoga 2020. godine učenici i učitelji naše škole obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata, Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Program su započeli učenici 8.a razreda pod vodstvom nastavnika Povijesti Filipa Šarića, čitajući tekstove s povijesnim činjenicama o stradavanju grada Vukovara, njegovih civila, djece, staraca, a ponajprije branitelja.

Nakon čitanja književnih tekstova koji opisuju žrtvu koju je Vukovar morao podnijeti kako bismo mi danas živjeli u slobodnoj Hrvatskoj, učenici svih razreda zapalili su lampione i svijeće ispred škole. Paljenjem svijeća učenici su odali počast svima onima koji su žrtvovali svoje živote i zdravlje za našu bolju budućnost. Zbog toga vječna hvala i slava tim divovima hrvatske hrabrosti!

Jelena Špoljarić