Mogućnost povratka u školske klupe od 25. svibnja 2020.

Autor: Sanja Kasač, 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji

danas, 20. svibnja 2020., stigle su nove upute HZJZ-a.

Prema novim uputama u ponedjeljak 25. svibnja 2020., u školu mogu doći svi učenici od prvog do četvrtog razreda, osim onih koji imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

U školi će se provoditi (u uvjetima i zgradama kakve imamo!) sve mjere zaštite učenika i zaposlenika propisane od strane HZJZ-a.

U školu učenici dolaze i odlaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, ovisno o odluci roditelja, kao što bi dolazili i odlazili da nema epidemije.

Preporuča se ne ulazak roditelja u školu, eventualne upite obavit ćete telefonski i/li ispred ulaza u školu držeći razmak 1,5 m.

Ne zaboravite djetetu poslati preobuku za školu!

Ispred škole će ih dočekati učiteljica i pomoći im oko mjera dezinfekcije.

Raspored sati i termin dolaska za ponedjeljak dobit ćete od strane vaših učiteljica koje će ga staviti u virtualnu učionicu svoga razreda.

Rad u školi u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje ovih uputa smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće odnosno ostanak kod kuće, te se omogućuje uključivanje sve djece nižih razreda u škole.

Za uključivanje u nastavu u školi nije potrebna nikakva pisana izjava roditelja.

Radujem se vašem dolasku uz poziv da budemo odgovorni kako bismo osigurali našim učenicima bezbrižne školske dane.

S poštovanjem!

Ravnatelj: Ivan Benković, prof.