Večer matematike u našoj školi

Autor: Ivan Benković, 2. 1. 2020.

U ponedjeljak, 16. prosinca 2019. godine u 17.30 sati, u našoj se školi drugi put održala Večer matematike.

Večer matematike je projekt koji je i ove godine organiziralo Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, a predstavlja skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Cilj ovog projekta jest širenje ljubavi prema matematici i otkrivanje katkad zaboravljene zabavne strane matematike.

U ovom matematičkom druženju  sudjelovali su učenici četvrtih, petih i šestih razreda. Naši su učenici  zaigrali zabavne matematičke igre, rješavali matematičke zadatke, ugodno se družili, ali i naučili nešto novo.

Zahvaljujemo se svim učenicima koji su se odazvali na ovu zanimljivu večer, kolegicama koje su pomogle da ova večer  bude održana.  Vjerujemo da se svima svidio takav spoj učenja i zabave i da će se sljedeće godine odazvati još više sudionika.

(Učiteljica matematike: Antonija Ajhorn)