Jednodnevni izleti naših učenika

Autor: Ivan Benković, 11. 6. 2018.

Učenici razredne nastave naše škole 1. lipnja su posjetili Vukovar i Ilok, a učenici predmetne nastave su se 11. lipnja provozali do Vrpolja, Đakova i Bizovca.

Izvješća pročitajte klikom na "opširnije".  Na ovu temu posjetite i fotogaleriju stranice.

RAZREDNA NASTAVA - Izvješće

U petak, 1. lipnja 2018., učenici razredne nastave matične i područne škole bili su na jednodnevnom izletu u Vukovaru i Iloku.

Najprije smo posjetili grad Vukovar gdje smo, uz pratnju vodiča, obišli memorijalne lokacije na području Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Trpinjsku cestu zvanu „Groblje tenkova“, kompleks bivše vojarne, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata te Spomen-dom Ovčaru.

Nakon Vukovara uputili smo se prema Iloku gdje smo posjetili Stare podrume, dvorac Odescalchi, gradske zidine i crkvu sv. Ivana Kapistrana.

Anica Šabić, dipl. uč.

PREDMETNA NASTAVA - Izvješće

U jutarnjim satima 11. lipnja 2018. učenici predmetne nastave (5.-8.r.) i njihovi razrednici krenuli su na jednodnevni izlet. Prvo odredište je bila Galerija Ivana Meštrovića u Vrpolju gdje nas je dočekala kustosica koja nam je kroz zanimljivu priču približila lik i djelo jednog od najvećih hrvatskih umjetnika. Nakon kratkog obilaska galerije, krenuli smo prema Đakovu. Upoznali smo centar Đakova te posjetili katedralu i kriptu u kojoj je pokopan još jedan hrvatski velikan, biskup Josip Juraj Strossmayer. Nakon kraćeg slobodnog vremena, posjetili smo Državnu ergelu lipicanaca Đakovo, jednu od najstarijih u Europi. Slušali smo o njezinoj povijesti sjedeći u najstarijoj zatvorenoj jahaonici u Hrvatskoj te imali priliku vidjeti i dotaknuti prekrasne pastuhe u stajama. Nakon obilaska, počastili smo se finim ručkom u obližnjem restoranu Sokak. Tada je uslijedio polazak prema Bizovačkim toplicama, u kojima smo proveli vrijeme kupajući se i sunčajući, sve do polaska kući u kasnim popodnevnim satima. Izlet je protekao u veselom raspoloženju i primjerenom ponašanju naših učenika te se radujemo idućim izletima i ekskurzijama.

Marina Kolar, prof.