Posjet Retkovčana Danu univerzalne sportske škole

Autor: Sanja Kasač, 3. 6. 2015.

Hrvatski školski sportski savez ove je godine 8. put zaredom organizirao Dan univerzalne sportske škole pod sloganom " I ja ću se baviti sportom". Cilj ovog projekta je promicanje pozitivnih vrijednosti bavljenja sportom.

Naša škola imala je ove godine čast i zadovoljstvo predstavljati Vukovarsko-srijemsku županiju.

Tako su u petak 29.svibnja  učenici 3. i 4. razreda matične škole u pratnji učiteljica Zdenke, Sandre i Matee i roditelja Hrvoja Rončevića krenuli put Zagreba. Na atletskom stadionu SRC Mladost su nas dočekali ljubazni domaćini i voditelji - volonteri Kineziološkog fakulteta u Zagrebu. Okušali smo se u raznim sportskim vještinama i igrama: atletici, bacanju kugle, košarci, toboganu, igri s padobranom, startu iz startnog bloka, štafetnoj igri, kuglanju, igri gađanja s 4 strane, slonovskom nogometu, nogometu, poligonu opće motorike, rukometu, skoku u dalj iz zaleta, hokeju, kriketu i poligonu s vježbama za ravnotežu.

U pauzi smo se družili s našim poznatim olimpijcima - Gordanom Kožuljom, Dubravkom Šimencom, a najviše pozornosti privukla je  košarkašica Antonija Mišura.

Svi učenici sudionici manifestacije su dobili medalje i diplome o sudjelovanju.

Dan je protekao u odličnom raspoloženju i ugodnom druženju.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.