Dan neovisnosti

Autor: ANDREA BAKOVIĆ, 7. 10. 2014.

U srijedu 8. listopada nastava se neće održati.

Naša domovina Republika Hrvatska taj dan obilježava Dan neovisnosti, državni blagdan  u sjećanje na 8. listopada 1991. kada je Hrvatski sabor jednoglasno donio odluku o raskidu svih državnopravnih veza s bivšom SFRJ, čime je Hrvatska postala nezavisna i samostalna država.

U četvrtak se nastava odvija po redovitom rasporedu.

Lijepa naša domovina

Moja domovina se zove Republika Hrvatska, a njezini simboli su zastava trobojnica na kojoj je grb sa šahovnicom i himna koja se zove Lijepa naša. Hrvatska je prekrasna zemlja u kojoj žive dobri, marljivi, časni ljudi. Hrvati su hrabri ljudi koji su uvijek bili spremni braniti svoju domovinu. Vrijedni su radnici i dobri domaćini koji će ugostiti i dočekati ljude najbolje što mogu, ljudi koji čuvaju svoje običaje i tradiciju. Moja domovina ima najljepše more, bogatu i plodnu ravnicu, čiste rijeke i šume. Meni je najljepša zato što u njoj živim, u njoj su moja obitelj i prijatelji.

Nadia Bucić, 4.r.

Moja domovina je lijepa.

U mom srcu će zauvijek postojati.

Nikada je iznevjeriti neću.

Uvijek će mi biti najljepša.

Ima prekrasno Jadransko more,

nizine, planine, brda i gore.

Ja se ponosim njome!

Veronika Draškić, 4.r.

Moja domovina, Republika Hrvatska je prelijepa država. Puna je prirodnih ljepota: potoka, rijeka, nizina, planina i šuma. Mnogi su gradovi puni kulturnih spomenika. Imamo predivno, čisto Jadransko more. Iako nas nema puno, Hrvati su se dokazali kao odlični sportaši, znanstvenici i ljudi velikog srca.

Jakov Starinec, 4.r.