Prva sveta pričest

Autor: ANDREA BAKOVIĆ, 28. 5. 2014.

Naš župnik Marinko Markić i ove je godine ovogodišnjim prvopričesnicima, učenicima trećih razreda Matične i Područne škole po prvi puta podijelio Svetu pričest.

Na svečanom euharistijskom slavlju, sakramentu su u nedjelju 4. svibnja pristupila 22 prvopričesnika iz Retkovaca, a u nedjelju 25. svibnja 11 prvopričesnika iz Prkovaca.

Radovala su se djeca - naši prvopričesnici, radovali su se s njima njihovi roditelji, kumovi, rodbina, župnik i teta Ana Prljević koja ih je marljivo pripremala za ovaj sakramenat, vjeroučiteljica, učitelji prvopričesnika i cijela župna zajednica.

Moja  Prva  sveta  pričest

Došao je dan moje Prve pričesti.

Ja ću u svoje malo srce primiti Isusa blagujući njegovo Tijelo pod prilikom kruha.

Kad sam se rodila mama i tata su me odnijeli u crkvu. Primila sam sakrament krštenja i postala članom Crkve. Još i danas, kao uspomenu, imam svijeću i haljinicu.

Danas ću, odjevena u bijelo, pristupiti bliže Isusu i primiti njegov dar sa oltara – Hostiju. Zbog toga sam jako radosna i pomalo nervozna. Nadam se da će sve dobro proći. Danas su uz mene moja obitelj i moji najbliži: mama, braća i sestre, rođaci i kumovi.  U mislima će biti uz mene i moj tata koji je daleko zbog službe i ne može biti ovdje s nama. Zbog toga sam i tužna. Svaku večer, prije spavanja, zamolim Isusa da ga čuva.

Nadia  Bucić