IZLET U VUKOVAR I ILOK

Autor: ANDREA BAKOVIĆ, 26. 5. 2014.

Dana, 23. svibnja 2014. (petak), bio je prekrasan, sunčan dan na kojem smo u potpunosti realizirali sve ciljeve i zadatke planirane ovim izletom. Na izlet su išli učenici od prvog do četvrtog razreda Matične i Područne škole.

Cilj našeg putovanja bio je upznati gradove našeg zavičaja Vukovar i Ilok.

Na izlet smo krenuli u 08:oo sati ispred škole. Uzbuđenje zbog puta vidjelo se kako na licima djece tako i na licima roditelja koji su došli ispratiti djecu na put.

Uz veselje i pjesmu doputovali smo u Vukovar. Najprije smo posjetili Memorijalni centar Domovinskog rata – muzej na otvorenom u sklopu vojarne. Ondje smo  dobili cjelovit uvid u kronologiju i događaje vezane za Domovinski rat. Pješice smo obišli baroknu jezgru grada, križ na Dunavu , pješački most na ušću rijeke Vuke u Dunav i kuću Nobelovca Lavoslava Ružićke. Zasluženi odmor imali smo u gradskoj slastičarnici uz sladoled.

Nastavili smo putovanje uz panoramski razgled vodotornja i Vučedola i stigli do groblja gdje smo zapalili svijeće za poginule branitelje Vukovara.

Oko 13:00 sati napustili smo Vukovar i krenuli prema Iloku, najistočnijem gradu naše Domovine. Učenici su uživali dok su razgledavali stari dio grada, obrambene zidine, dvorac Odescalchi i crkvu Sv. Ivana Kapistrana.

Umorni od puta, ali noseći divne uspomene vratili smo se svojim domovima oko 18:00 sati.

Slike, u punoj veličini, možete vidjeti i u našoj foto-galeriji.